Vítejte na stránkách Cancák aneb Fotoblog Petra Nováka!

 

Děčínský Sněžník & Tiské stěny 2008

aneb

Cimrmanovské dobytí Děčínského Sněžníku s jarním sněhem a ledemTento výlet byl původně plánován jako dvoudenní puťák do Českosaského Švýcarska. Nikomu se však na dva dny nechtělo, nakonec ani mně :-). A tak vznikl plán jednodenní verze. Jelikož doprava v okolí byla (v neděli) dost nevhodná, přesněji řečeno téměř žádná, výlet by vyžadoval asi 40 km chůze. To jsme, zejména po zimním spánku, jednomyslně zavrhli a v již zakoupené mapě objevili ideální náhradu - z Děčína na západ - na Děčínský Sněžník a Tiské stěny.

Šli jsme Monika, Jára, Majkl (a já). EC 176 Praha -> Děčín jasnou volbou. Po drobnějších komplikacích v pražské MHD (Mína čekala na Opatově (místo Chodova) a Majkl prchnul před revizorem na opačný konec metra :-D) jsme nerušeně dojeli až do Děčína. Odtud se vydali po červené značce. Drobnější komplikaci představovaly chybně zadané souřadnice kešky, díky nimž jsme si cca kilometřík zašli. Další kešku jsme zadali již správně, ale mírným navigačním faux pas bylo to, že jsme se k ní blížili po fialové přímce, jež nám namaloval Garmin jako nejkratší trasu. Zkratka byla nejkratší, ale nesrovnatelně náročnější. Nicméně po přebrodění asi kilometru neušlapaného sněhu (asi 10 čísel původního a 10 čerstvého) jsme došli ke kýženému bodu pípnutí gépéesky. Najít správný kámen v okolí byl nemalý oříšek, ale po příchodu skupiny cca 10 geoněmců se úloha stala jasnou. Po zdolání Děčínského Sněžníku mašírujeme stále po červené. Cestičky skrz stěny absolvujeme kvalitni repliky hodinek téměř po čtyřech, ale nakonec bez vážnější újmy (nepočítám-li Járovo naražené ucho) přicházíme na autobusovou zastávku směr Ústí. Z Ústí jedeme rychlíkem bez plánovaných zastávek mimo Prahu, nakonec však cestou nabíráme lidi z porouchaného osobního vlaku. Žena v sousedním kupé hodnotí situaci a "má dokonalý přehled o všem dění na železnici" :-)
Myslím, že se výlet všem líbil :-). Od fotek jsem si před cestou sliboval víc, ale myslím, že i přes "jarní idylické" počasí dokumentují tuhle akcičku...

PS: Výlet zakončujeme den poté, na Velikonoční pondělí... :-)
 
 
Pohled z úpatí Děčínského Sněžníku směr Děčín
Pohled z úpatí Děčínského Sněžníku směr Děčín
Rozhledna na Děčínském Sněžníku
Rozhledna na Děčínském Sněžníku
Opět rozhledna na Děčínském Sněžníku
Opět rozhledna na Děčínském Sněžníku
Tiské stěny - jedna z oblíbených dominant...
Tiské stěny - jedna z oblíbených dominant...
Majkl, Monika, Jára a já v Tiských stěnách
Majkl, Monika, Jára a já v Tiských stěnách
Pohled na Tiské stěny
Pohled na Tiské stěny
jméno skály dohromady opravdu nedám... :-(
 

(c) Petr Novák, Velikonoce 2008
p.novak1@seznam.cz
 
  Valid HTML 4.01 Transitional